APC NetShelter 4 Post Open Frame Rack 44U Square Holes
Gamintojas: Schneider Electric
Prekės kodas (MPN): AR203A
Prekės kodas (MPN): AR203A
Galite pratęsti garantiją pasirinkdami papildomą terminą.
Garantija
24 mėn.
24 mėn.
| Sandėlis | Sandėlyje / Atvyksta | Kaina (su PVM) | |
|---|---|---|---|
| S1 | - / - | 1044,02 € | |
| S2 | - / - | 1094,21 € | |
| S5 | - / - | 1179,75 € |
| Pagrindinės savybės |
|---|
| Gross depth (mm): | 747.00 mm |
| Gross height (mm): | 2130.00 mm |
| Gross weight: | 40.82 kg |
| Gross width (mm): | 600.00 mm |
| Net weight: | 40.41 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 328.00 g |
| Plastic (No PET): | 82.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.41 kg |
| Volume (m3): | 0.95 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Schneider Electric |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas APC 4-Post Open Frame Racks provide simple, low cost mounting means for rack-mount equipment in IT environments. Ideal for rack-mount servers, networking, and telecom equipment where security at the individual rack level is not required, open frame racks provide unobstructed airflow and fast, easy access to installed equipment. Provisions for vertically mounting APC Rack PDUs in the rear combined with options for easily routing, organizing, and storing large bundles of cables make APC 4-Post Open Frame Rack solutions the best alternative on the market. Customers can choose either the open frame rack with square mounting holes for server applications (many servers today require square mounting holes), networking, and telecom applications or the open frame rack with threaded mounting holes for networking and telecom applications. Funkcijos Numbered U positions - APC has eliminated the pain involved in determining where to install rack-mount devices within an enclosure by labeling each vertical mounting rail with the actual U positions Reversible stabilization plates - stabilizations plates can either be mounted internally to conserve floor space or externally NetShelter 4 Post Open Frame Rack 44U Square Holes |
| Gross depth (mm): | 747.00 mm |
| Gross height (mm): | 2130.00 mm |
| Gross weight: | 40.82 kg |
| Gross width (mm): | 600.00 mm |
| Net weight: | 40.41 kg |
| Packing quantity: | 1.00 pc(s) |
| Paper/Pasteboard: | 328.00 g |
| Plastic (No PET): | 82.00 g |
| Tare weight (kg): | 0.41 kg |
| Volume (m3): | 0.95 m³ |
| Embeeded battery: | No |
| WEEE tax: | No |
| Producer: | Schneider Electric |
| Warranty: | 24 month(s) |
Aprašymas
APC 4-Post Open Frame Racks provide simple, low cost mounting means for rack-mount equipment in IT environments. Ideal for rack-mount servers, networking, and telecom equipment where security at the individual rack level is not required, open frame racks provide unobstructed airflow and fast, easy access to installed equipment. Provisions for vertically mounting APC Rack PDUs in the rear combined with options for easily routing, organizing, and storing large bundles of cables make APC 4-Post Open Frame Rack solutions the best alternative on the market. Customers can choose either the open frame rack with square mounting holes for server applications (many servers today require square mounting holes), networking, and telecom applications or the open frame rack with threaded mounting holes for networking and telecom applications.
Funkcijos
Numbered U positions - APC has eliminated the pain involved in determining where to install rack-mount devices within an enclosure by labeling each vertical mounting rail with the actual U positions
Reversible stabilization plates - stabilizations plates can either be mounted internally to conserve floor space or externally
NetShelter 4 Post Open Frame Rack 44U Square Holes